Klasteriai ir sveikos gyvensenos ekspertai dalinosi žiniomis apie racionalią mitybą ir fizinį aktyvumą

Klasteriai ir sveikos gyvensenos ekspertai dalinosi žiniomis apie racionalią mitybą ir fizinį aktyvumą

Balandžio mėn. 12 d. Nacionalinis maisto ūkio klasteris, kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA), Lietuvos inovacijų centru (LIC) ir sveikatos technologijų klasteriu iVita sukvietė mokslo, verslo atstovus ir visus besirūpinančius sveika gyvensena į renginį “Sveikatos technologijos ir sveika mityba: klasterių vaidmuo“.

Į renginį pasiklausyti pranešėjų iš Suomijos, Ispanijos, Didžiosios Britanijos ir Lietuvos susirinko apie 170 dalyvių. Pagrindinis renginio tikslas buvo aptarti du esminius gyvenimo kokybės aspektus – sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo tendencijas.

Klasterių naudos

Renginio metu daug dėmesio buvo skirta sveikatos sektoriaus klasteriams. Pranešimų metu išaiškėjo, kad klasteryje inovacijos atsiranda lengviau, kartu dirbant greičiau sukuriami nauji produktai. Renginio dalyviai turėjo galimybę susipažinti ir degustuoti klasterių produktus: veikusioje parodoje verslo atstovai demonstravo inovatyvius maisto produktus bei medicininę įrangą ir priemones. Renginio dalyviai turėjo galimybę paragauti padidintos  biologinės vertės maisto produktų ir užduoti rūpimus klausimus jų kūrėjams bei gamintojams.

Klasterių pristatyti praktiniai pavyzdžiai ir darbo klasteryje nauda jau sudomino ir renginio pranešėjus, kurie iki šiol nedalyvavo klasterių veikloje. Net keletas lietuvių pranešėjų organizatoriams išreiškė norą sužinoti daugiau apie veiklų klasteriuose galimybes ir galbūt netgi pradėti bendrą projektą mitybos tema.

„Tokio tipo renginiai sveikatos tematika yra svarbūs ir aktualūs. Klasteriui tai vienas iš būdų papasakoti apie save, parodyti, kad domisi pasaulio tendencijomis mitybos srityje, kad siekia neatsilikti savo produktų gamyba nuo rinkos poreikių”, – apie renginio poreikį kalbėjo  MITA koordinuojamo „InoLink“ projekto klasteriams vadovė Jolita Razumienė.

Svarbiausia – sisteminis požiūris į sveiką gyvenseną

Lietuvos mokslininkai supažindino renginio dalyvius su naujausiais mokslo pasiekimais maisto ir sveikatos technologijų srityse, o verslo atstovai pristatė kuriamas inovacijas. Užsienio lektoriai pasakojo apie maisto svarbą, maisto mikroelementų svarbą organizmui, judesiui ir savijautai. Lietuvos ir užsienio ekspertai akcentavo, kad sveika gyvensena neatsiejama tiek nuo mitybos, tiek nuo fizinio krūvio.

Žymus mitybos ekspertas dr. Paul Clayton pristatė pranešimą apie sveikatinančią mitybą, įvardindamas maisto produktus bei jų ingredientus, skatinančius lėtinius uždegiminius procesus žmogaus organizme. Fizioterapijos ir fitneso specialistas, Ispanijos sporto ir mokymo asociacijos generalinis direktorius  José Vidal pristatė pranešimą apie aktyvios gyvensenos naudą ligų prevencijai, psichologinės sveikatos stiprinimui, reabilitacijai.

Holistinės medicinos mokytojas Johan Cronstedt pateikė esmines holistinio požiūrio į sveikatą ir bendrai gyvenimą idėjas, o UAB “Rūta” direktorius Rolandas Pridotkas kalbėjo apie tai, kaip kuriamos inovacijos konditerijos ir bendrai maisto pramonės srityse. Dr. Aurimas Mačiukas pristatė naujų sveikatos technologijų tendencijas, apžvelgė kryptis, kuriomis vyksta išmaniųjų technologijų kūrimas.

Mitybos ir sveikos gyvensenos specialistas dr. Artūras Sujeta (Lietuvos sporto universitetas) pranešime apžvelgė įvairias pasaulyje ir Lietuvoje populiarias mitybos ir dietos strategijas, akcentuodamas jų ilgalaikį poveikį sveikatai ir gyvenimo kokybei. LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės instituto Biochemijos ir technologijos laboratorijos vedėjas akademikas, prof. Pranas Viškelis supažindino su naujausias mokslo pasiekimais vaisių ir daržovių perdirbimo srityje, pristatė naujausius kartu su verslu sukurtus inovatyvius  maisto produktus.

Su visais renginio metu skaitytais pranešimais galite detaliau susipažinti čia: http://klaster.lt/renginys/sveikatos-technologijos-ir-sveika-mityba-klasteriu-vaidmuo/

„Sveikatos technologijos ir sveika mityba: klasterių vaidmuo“ renginys yra viena iš Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) koordinuojamo projekto „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra“ (InoLink) veiklų. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Projektas vykdomas kartu su partneriu – Lietuvos inovacijų centru (LIC), o jo tikslas – skatinti įmonių jungimąsi į klasterius, didinti klasterių brandą, skatinti augimą bei tarptautinį bendradarbiavimą.